
С много настроение, гордост и празничен дух СУ „Н. Й. Вапцаров“ – Приморско отбеляза Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Тържеството започна с тържествено вдигане на националното знаме и посрещане на знаменосците – момент, изпълнен с уважение, гордост и вълнение. След това празничната програма продължи с впечатляващо изпълнение на мажоретния състав с ръководител Силвия Иванова, който създаде празнично настроение още в началото на събитието.
Директорката на училището г-жа Мариана Казларова отправи приветствие към учениците, учителите, родителите и гостите на тържеството, като подчерта значението на знанието, българската просвета и силата на словото.
🎓 На тържеството присъстваха ученици, учители и горди родители, които заедно споделиха емоцията на един от най-светлите български празници.
🤝🏼 Официални гости на събитието бяха г-жа Златина Тюлиева – председател на Общински съвет Приморско, г-жа Савина Димова – заместник-кмет на Община Приморско, г-жа Дукена Коемджиева – главен счетоводител, и г-жа Жулияна Иванова – директор на Дирекция „Култура и образование“.
Празничната програма продължи с изпълнения на вокалната група с ръководител Стефан Стоянов, които бяха посрещнати с бурни аплодисменти от публиката.
🏅 По време на тържеството бяха наградени учениците с отличен успех, както и възпитаниците на училището, постигнали високи резултати и достойно представяне в различни национални и международни състезания, конкурси и инициативи през учебната година. Отличени бяха и наградените деца от Международното състезание „Децата на България“.
В програмата участие взе и ДТС „Приморче“ с ръководител Мария Върбанова, чиито изпълнения допринесоха за още повече настроение и празнични емоции.
Специален поздрав получи и Елена Ангьозова от 6.б клас по случай нейния имен ден. Учениците, участващи в народните танци, я поздравиха с пожелания, усмивки и празнично настроение, което развълнува всички присъстващи.
Директорката на училището г-жа Мариана Казларова връчи грамоти и на помощния персонал в знак на признателност за всеотдайността, труда и подкрепата към училищната общност през цялата учебна година.
В края на празничната програма, по традиция, всички се хванаха на кръшно българско хоро, което обедини ученици, учители, родители и гости в духа на българските традиции и празничното настроение.
След официалната церемония в двора на училището, в учителската стая се проведе и специално награждаване на учителите, отличени за своя професионализъм, отдаденост и принос към училищния живот и успехите на учениците през учебната 2025/2026 година.
📚 24 май е празник на духа, знанието и българската идентичност – ден, който ни напомня, че словото и образованието са силата, която ни води напред.























Автор на статията, поканата, грамотите и снимките: Катя Кръстева-Танева

