Учениците от 10. и 11. клас на СУ „Н. Й. Вапцаров“ – Приморско имаха вдъхновяваща и ползотворна среща при посещението си в Бургаски държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“, катедра „Туризъм“.
По време на визитата те се запознаха с разнообразните възможности за развитие след завършване на средното образование и получиха ценни насоки за своето бъдещо професионално ориентиране. Представена им беше интересна и информативна презентация на специалностите в университета, която предизвика засилен интерес към част от тях.
Особено вълнуваща част от посещението беше участието на учениците в интерактивен дигитален куиз, чрез който те имаха възможност да тестват знанията си по забавен и ангажиращ начин. Посещението продължи във Факултета по обществени науки, където учениците се включиха в открит разговор със заместник-декана и преподаватели от катедра „Туризъм“.
Изказваме искрени благодарности към академичния състав:
Доц. д-р Елена Илиева – ръководител катедра „Туризъм“, проф. д-р Златина Караджова, проф. д-р Стоян Маринов, доц. д-р Захарий Дечев, гл. ас. д-р Мира Джендова, ас. Росица Янгьозова и доц. д-р Минчо Полименов.
Диалогът между бъдещите студенти и преподавателите постави началото не само на нови идеи, проекти и мечти, но и на тяхното скорошно реализиране.
Посещението беше осъществено с преподавателите Мара Пенчева и Венета Димитрова.







Автор: Катя Кръстева-Танева

