За поредна година дворът на СУ „Никола Й. Вапцаров“ – гр. Приморско се превърна в истинска площадка за умения, бързина и отговорност по време на традиционното състезание „Млад велосипедист“. В инициативата се включиха ученици от 1. до 4. клас, които с огромно желание и ентусиазъм показаха своите умения при управление на велосипед.
Малките участници преминаха през специално подготвени трасета с пътни знаци, пешеходни пътеки и светофари, демонстрирайки отлична концентрация, бързи реакции и познаване на правилата за безопасно движение по пътищата.
Състезанието премина в дух на спортсменство, усмивки и много емоции. За своето участие и старание всяко дете получи символична награда, осигурена от Община Приморско в подкрепа на отговорното поведение на пътя и изграждането на навици за безопасност още от ранна възраст.
Инициативата бе организирана от РУ Приморско съвместно с Община Приморско.
Поздравления за всички малки велосипедисти, които доказаха, че знаят колко важно е движението по пътищата да бъде безопасно и отговорно! 🚴♂️👏





Автор: Катя Кръстева-Танева

