С радост и гордост споделяме изключителния успех на ученици от СУ „Н. Й. Вапцаров“ – гр. Приморско в Националния конкурс за детска рисунка „Моят Великден“ 2026, организиран от Центъра за изкуства, култура и образование „София“ и Министерството на образованието и науката.
Сред 1097 творби от цялата страна, първите места в две от четирите възрастови категории бяха спечелени именно от наши ученици – повод за истинска гордост за цялата училищна общност.
Нашите отличени участници са:
Трета възрастова група:
- I място – Ангелина Китанина от 7. б клас
- II място – Катерина Игнатева от 7. б клас
Четвърта възрастова група:
- I място – Дарина Коломиець от 9. клас, която получи и допълнителна награда – стипендия от МОН
В конкурса достойно участие взеха и учениците от 5. клас:
Александър Стайков от 5. а клас, Вилиана Иванова от 5. а клас, Ивон Овчарова от 5. б клас и Мая Патрашкова от 5. б клас, които също се представиха впечатляващо.
Това постижение е ярко доказателство за таланта, вдъхновението и упорития труд на нашите ученици. Благодарим ви, деца, че прославяте училището ни!
Изказваме искрена благодарност и на техните преподаватели – Златина Тодорова и Р. Янчева, старши учители по изобразително изкуство, за професионализма, подкрепата и всеотдайността в подготовката на участниците.
Изложбата с наградените творби може да бъде посетена в Централни хали, гр. София, до 30 април 2026 г. Преди това отличените рисунки бяха изложени и в Бачковския манастир.
Особено вълнуващо е, че част от отличените ученици са деца от Украйна, които, въпреки изпитанията, намират сили да творят, да вярват в себе си и да се доказват чрез таланта си. Това изисква огромна воля, смелост и дух. Благодарим им, че поеха подадената ръка и ни показаха силата на изкуството и надеждата.
Продължавайте да ни радвате с успехите си!
Гордеем се с вас!





Автор: Катя Кръстева-Танева

