На 27 март учениците от 11. клас, професионална паралелка „Екскурзоводство“ при СУ „Н. Й. Вапцаров“ – гр. Приморско, проведоха открит урок в Пловдив – един от най-древните и културно значими градове в България.
В рамките на учебното посещение бъдещите екскурзоводи имаха възможност да демонстрират своите знания и практически умения чрез провеждане на беседи в автобуса, на терен и в музейна среда. Учениците се включиха активно, представяйки исторически факти, културни особености и интересни детайли, свързани с посетените обекти.
Особено вълнуваща част от програмата беше разходката в архитектурно-историческия резерват „Старинен Пловдив“, където учениците се докоснаха до автентичната атмосфера на Българското възраждане и затвърдиха знанията си чрез пряк контакт с културното наследство.
Изказваме благодарност на г-жа Венета Димитрова и г-жа Мариана Кръстева за ползотворното сътрудничество и споделения професионализъм.
Специална благодарност отправяме към директора на училището – г-жа Мариана Казларова, която неизменно подкрепя новите идеи и инициативи. Благодарение на нейната ангажираност и визия откритият урок бе успешно реализиран и високо оценен от учениците.
Практиката е най-ефективният учител – а днешният ден беше още една уверена крачка към успешната реализация на бъдещите екскурзоводи.






Автор: Катя Кръстева-Танева

